RAC04-12SC/277
Contact Now
RAC04-12SC/277
Part Number : RAC04-12SC/277
Manufacturer : RECOM Power
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : RAC04-12SC/277 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: RECOM Power. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 36.7 mm
Width : 27.2 mm
Length : 36.7 mm
Features : SCP
Output Power : 4 W
Number of Pins : 6
Output Voltage : 12 V
Max Input Voltage : 305 V
Number of Outputs : 1
Max Output Current : 333 mA
Voltage - Output 1 : 12 V
Max Input Voltage (AC) : 305 V
Nominal Output Voltage : 12 V
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty : 2092 In Stock
Applications : Motor drives Lighting Wireless infrastructure
Mount : Through Hole
Height : 17.1 mm
Weight : 41 g
Efficiency : 78 %
Power Rating : 4 W
Output Current : 333 mA
Max Output Power : 4 W
Min Input Voltage : 80 V
Current - Output 1 : 333 mA
Max Output Voltage : 12 V
Max Power Dissipation : 4 W
Min Input Voltage (AC) : 80 V
Max Operating Temperature : 80 °C