RAC05-15SA-E
Contact Now
RAC05-15SA-E
Part Number : RAC05-15SA-E
Manufacturer : RECOM Power
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : RAC05-15SA-E More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: RECOM Power. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Height : 20.5 mm
Weight : 80 g
Efficiency : 70 %
Output Voltage : 15 V
Max Output Current : 333 mA
Voltage - Output 1 : 15 V
Max Operating Temperature : 70 °C
Products Category : Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty : 670 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Pro audio, video & signage Home theater & entertainment
Width : 45 mm
Length : 55 mm
Features : SCP
Output Current : 333 mA
Number of Outputs : 1
Max Output Voltage : 15 V
Max Power Dissipation : 5 W
Min Operating Temperature : -40 °C