RAC04-3.3SA/277
Contact Now
RAC04-3.3SA/277
Part Number : RAC04-3.3SA/277
Manufacturer : RECOM Power
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : RAC04-3.3SA/277 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: RECOM Power. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 27.2 mm
Width : 27.2 mm
Length : 36.7 mm
Features : OCP, OVP, SCP
Output Power : 4 W
Number of Pins : 6
Output Voltage : 3.3 V
Number of Outputs : 1
Max Output Voltage : 3.3 V
Max Power Dissipation : 4 W
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty : 576 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Electronic point of sale (EPOS) Gaming
Mount : PCB, Through Hole
Height : 17.1 mm
Weight : 26 g
Efficiency : 68 %
Power Rating : 4 W
Output Current : 1.2 A
Isolation Voltage : 3 kV
Max Output Current : 1.2 A
Voltage - Output 1 : 3.3 V
Max Operating Temperature : 70 °C