RAC30-12DA-E
Contact Now
RAC30-12DA-E
Part Number : RAC30-12DA-E
Manufacturer : RECOM Power
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : RAC30-12DA-E More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: RECOM Power. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Height : 25 mm
Weight : 230 g
Efficiency : 82 %
Output Voltage : 12 V
Max Output Current : 1.25 A
Voltage - Output 1 : 12 V
Max Power Dissipation : 30 W
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty : 239 In Stock
Applications : Appliances Grid infrastructure TV
Width : 64.1 mm
Length : 89 mm
Features : SCP
Output Current : 1.25 A
Number of Outputs : 2
Max Output Voltage : 12 V
Voltage - Output 2 : -12 V
Max Operating Temperature : 70 °C