VSKM-S5-15U
Contact Now
VSKM-S5-15U
Part Number : VSKM-S5-15U
Manufacturer : CUI Inc.
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VSKM-S5-15U More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: CUI Inc.. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Height : 15.748 mm
Weight : 34.926612 g
Efficiency : 76 %
Output Voltage : 15 V
Current - Output 1 : 333 mA
Voltage - Output 1 : 15 V
Max Operating Temperature : 70 °C
Products Category : Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty : 874 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Electronic point of sale (EPOS) Data storage
Width : 25.4 mm
Length : 50.8 mm
Features : OTP, OVP, SCP
Output Power : 5 W
Number of Outputs : 1
Max Output Current : 330 mA
Max Power Dissipation : 5 W
Min Operating Temperature : -25 °C