AT17LV512-10CC
Part Number : AT17LV512-10CC
Manufacturer : Roving Networks / Microchip Technology
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AT17LV512-10CC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Interface : Serial
Memory Type : EEPROM
Max Supply Voltage : 5.5 V
Nominal Supply Current : 10 mA
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory - Configuration Proms for FPGAs
Qty : 387 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Medical
Frequency : 15 MHz
Memory Size : 64 kB
Number of Pins : 8
Min Supply Voltage : 4.5 V
Max Operating Temperature : 70 °C