AD5220BRM100-REEL7
Part Number : AD5220BRM100-REEL7
Manufacturer : Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AD5220BRM100-REEL7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Interface : Serial
Tolerance : 30 %
Memory Type : Volatile
Number of Pins : 8
Contact Plating : Lead, Tin
Max Supply Current : 15 µA
Min Supply Voltage : 2.7 V
Number of Elements : 1
Nominal Supply Current : 15 µA
Operating Supply Voltage : 5.4 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty : 322 In Stock
Applications : Building automation Medical TV
Taper : Linear
Packaging : Tape & Reel (TR)
Resistance : 100 kΩ
Case/Package : MSOP
Number of Taps : 128
Quiescent Current : 15 µA
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Circuits : 1
Number of Positions : 128
Temperature Coefficient : 800 ppm/°C
Max Operating Temperature : 85 °C